вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty z drewna

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Niewłaściwie konserwowane ogrodzenia z drewna prędko się psują i mogą nieodwracalnie stracić swój dotychczasowy urok oraz cechy. Decydując się na używanie drewna na płot powinno się poznać rodzaje konserwacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wtedy będziemy mogli napawać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna powinno się zacząć od należytego oraz dokładnego przygotowania materiału na ogrodzenie, ponieważ od tego zależy efekt finalny własnych prac. Przed zastosowaniem artykułów do protekcji i ozdoby sztachet z drewna kluczowe jest weryfikacja, czy drewno jest czyste, suche i czy nie dźwiga śladów biokorozji. Nie wcześniej niż po zwieńczeniu obróbki drewna na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, który zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robakami. Gdy konserwujemy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, należy nanosić kolejne amalgamaty, które asekurują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli potrzebujemy utrzymać naturalny odcień drewna naszego ogrodzenia, powinniśmy zastosować bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu sprecyzowanego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy ogrodzenie od wewnątrz, ale nie utworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Zabezpieczone w ten sposób płot pozostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej i trwalszej ochronie płotu, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki efektywniej niż w przypadku impregnatu kamufluje ogrodzenie przed ujemnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drewna były trwałe należy przeznaczyć im sporo uwagi i opieki.

Zgoła inaczej jest w przypadku płotów z plastiku. Ów gatunek ogrodzeń jest w całości odporny na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają również biokorozji w następstwie tego dogadzają swoim posiadaczom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий